Beszámoló a VII. Németh Miklós Gerelyhajító Versenyről

VII. Németh Miklós Gerelyhajító verseny-Vác

1. helyezett Moravcsik Angéla 2. Reményi Boróka 3. Lukács Vivien

A Váci Reménység Egyesület hetedik alkalommal rendezte meg hagyományos versenyét 2011. október 2-án.

Ragyogó őszi időben az ország minden tájáról 14 szakosztály ( Szeged, Győr, Leányfalu, Gödöllő, Tatabánya, Heves, Szolnok, Albertirsa, Csepel, Honvéd, UTE, Postás, FTC, Váci Reménység) 108 versenyzőjét üdvözölte megnyitójában az Egyesület elnöke.

Az indulók létszáma a 2010. évihez képest mintegy ötven fővel több volt.
Örömünkre szolgált, hogy versenyünkön ismét rajthoz álltak a para-sportolók is, négy szakosztály 19 versenyzője.

A verseny névadójának felajánlásaként két darab Németh Miklós gerelyt kapott az a két gerelyhajító, akik pálya csúcsot döntöttek meg.

Egyesületünk versenyzői hét I. helyezést, öt II. helyezést és öt III. helyezést értek el.
A verseny kiegészítéseként mobiltelefon hajítás, célba dobás is szerepelt. Kurdi Máté a Reménység atlétája a mobiltelefont 93,7 m-re hajította, a világcsúcs 95,81 m. Reméljük, hogy a közel jövőben Budapesten megrendezésre kerülő Nemzetközi Mobiltelefon hajító versenyen még közelebb kerül a világcsúcshoz.

Versenyünket jelenlétével megtisztelte:
– Klenóczky Bea a MASZ igazgatója
– Adamik Zoltán MASZ alelnök
– Dr. Tamás Henrietta az MLMSz főtitkára
– Magyariné Oroszi Zsuzsa Pest megye Önkormányzatának képviseletében.
– Dorbach Ildikó a MASZ felnőtt szövetségi kapitánya
– Magyar Judit a Németh Yavelins Kft. (a Németh Miklós gerelyek gyártója, forgalmazója)

Köszönetünket fejezzük ki azoknak – Inczédy & Inczédy, Contitech, Árpád Általános Iskola, Apor Vilmos Katolikus Főiskola, Gödi Belga Sörház, Vác Városa – akik e színvonalas versenyünk rendezéséhez anyagi-, társadalmi munkában megnyilvánuló segítséget nyújtottak. Sportolók, vezetők, vendégek részére igyekeztünk városunkat az esemény kapcsán is vonzóvá tenni.

Biztosra vesszük, hogy versenyünkkel Egyesületünknek és a magyar atlétikának újabb híveket szereztünk.

Mikulai Dániel
az Egyesület titkára

Back To Top