XXV. Vanyek Béla Atlétikai Verseny

A Reménység Egyesület, alapítónkra történő emlékezését április 25-én kezdte. Megkoszorúztuk az alapító székházon elhelyezett emléktábláját, a székházban koszorúzással emlékeztünk Lehőcz János újjá szervezőre. Szombaton az időjárás nem fogadta kegyeibe az Országos Atlétikai versenyre érkezőket, nevezőket. A verseny lemondásának gondolatával foglalkoztunk, amikor az elsők között érkező atléták reményt adtak a lebonyolításra. Öröm volt számunkra, hogy ismét voltak a nevezők között fogyatékkal élő versenyzők is. Az indulók között a Verpelét SE, Hevesi SE, GEAC, Cegléd, Kiskunlacháza, BMTE, Albertirsa, Postás SE, Honvéd, Ráckeve, IKARUS, Szolnok, Tatabánya, Dunakeszi, Esztergom, Leányfalu, Vác versenyzőit üdvözölhettük. 18 egyesület, 328 nevező atlétája, 140 fiú-férfi, 173 leány-nő, 15 para-sportoló  elosztásban. Egyesületünk szép eredményeket elérve 17 arany, 17 ezüst, 11 bronz érmet szerzett.  A már megszokott Kaposvári emlékverseny kiegészült Seben Péter emlékére rendezett versennyel is. A 600 m-es futás 10-11-12 éves fiú győzteseinek ajánlott fel 1-1 kupát a verseny névadójának családja. A kupákon a Csepeli DAC és a Postás versenyzői osztoztak.

Néhai Seben Péter futó atléta:
Születésének 100. évfordulóján írtuk ki ezt az emlékversenyt. Diósjenői születésű volt. Szülei tizenkét testvérével együtt nevelték. Eminens tanuló volt. Első komolyabb sikerét 16 éves korában ” MAGYAR NURMI ” tehetségkutatón szerezte. I. helyezett lett. Fő támogatója Dr. Vanyek Béla az Egyesületünk alapítója volt, akihez gyermeki szeretettel ragaszkodott. Többszörös bajnok, 400 – 800 és  1000 m-en. Az 1940.évi Tokió-i Olimpiára utazó magyar csapat tagja volt, de az Olimpiára nem utaztak ki a háború kitörése miatt. Az Egyesület első örökös tagja, városunk az atlétikáért végzett munkáját pro-urbe díjjal ismerte el.

Az eredmények ide kattintva olvashatók!

Back To Top