Dr. VANYEK BÉLA EMLÉKVERSENY 2015.04.25.

Dr. VANYEK BÉLA EMLÉKVERSENY

VERSENYKIÍRÁS

2015. április 25. Vác

A verseny célja: Megemlékezés Dr. Vanyek Béláról, egyesületünk alapítójáról, illetve versenyzési és minősítési lehetőség a felnőtt, junior, ifjúsági, serdülő, újonc, gyermek korosztályú versenyzőknek, valamint országos bajnokság a dobó parasportolók részére.

Helyszín és időpont: 2014. április 25. 9:00 óra

Váci Reménység Egyesület Sportpálya, 2600 Vác, Kosdi utca 4.

Rendező: Váci Reménység SE, Magyar Paralimpiai Bizottság

Elnök:

Elnök helyettes: Mikulai Dániel

Titkár: Magyari József

Techn: Jancsik László

A verseny védnöke: Moys Csaba, a Váci Reménység Egyesület Elnöke

Versenyszámok: – 60 m síkfutás, 600 m síkfutás, távolugrás, magasugrás, súlylökés, gerelyhajítás,

gerelyhajítás, súlylökés, diszkoszvetés (parasportolók)

– 40 m síkfutás (óvódások)

– Az ifjúsági férfi súlylökés Kaposvári Sándor emlékverseny

– A gyermek 600 m fiú és leány síkfutás Seben Péter emlékverseny

– A serdülőknél a 14-15 éveseket összevontan értékeljük

– A 10 éveseknél fiatalabbak indulhatnak a gyermek versenyszámokban, de a 10 évesekkel együtt értékeljük őket

Részt vevők: A szakosztályok igazolt versenyzői, akik érvényes verseny engedéllyel rendelkeznek, DSE-k tagjai.

Díjazás: I. II. III. helyezettek részére érem vagy oklevél

Nevezés: Előzetes nevezés 2015. április 22-én 24 óráig: fekete.gyorgy1965@gmail.com.

Jelentkezés a helyszínen legkésőbb a versenyszám előtt 1 órával

Nevezési díj: Felnőtt korosztály: 1500 forint/versenyszám,

Junior korosztály 1000 forint/versenyszám

Ifjúsági korosztály: 800 forint/versenyszám,

Serdülő korosztály: 600 forint/versenyszám,

Gyermek korosztály: 400 forint/versenyszám

Helyszíni nevezésre is lehetőség van a nevezési díj +200 forint megfizetésével.

Az időrend a nevezések számától függően változhat.

Egyéb: Öltözőben hagyott értéktárgyakért felelősséget nem vállalunk

MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK!

IDŐREND

9:00
40 m síkfutás,  Fiú, Leány 2008 és fiatalabb óvódás

9:30
60 m síkfutás, Fiú, Leány 10-11-12 éves gyermek
Súlylökés,  Fiú újonc, serdülő

10:00
Gerelyhajítás,  Fiú, Leány 7-8-9 éves gyermek

10:30
Súlylökés,  Leány  újonc, serdülő
Távolugrás,  Férfi, Női ifjúsági, junior
Magasugrás, Fiú, Leány 10-11-12 éves gyermek, újonc
60 m síkfutás,  Fiú, Leány gyermek DÖNTŐ

11:00
Távolugrás,  Fiú  újonc, serdülő
Gerelyhajítás,  Fiú, Leány 10-11-12 éves gyermek

11:15
600 m síkfutás,  Fiú, Leány 10-11-12 éves gyermek (Seben Péter emlékverseny)
Súlylökés,  Női ifjúsági, junior, felnőtt
Gerelyhajítás,  Férfi, Női parasportolók (Országos Bajnokság)

12:00
Gerelyhajítás,  Fiú, Leány újonc
Súlylökés,  Férfi, Női parasportolók (Országos Bajnokság)
Távolugrás,  Lány,  10-11-12 éves gyermek
Magasugrás, Férfi, Női serdülő, ifi, junior
Súlylökés,  Férfi ifjúsági (Kaposvári Sándor emlékverseny),
junior, felnőtt

13:00
Gerelyhajítás,  Fiú, Leány serdülő
Távolugrás,  Fiú 10-11-12 éves gyermek
Diszkoszvetés,  Férfi, Női parasportolók (Országos Bajnokság)

14:00
Gerelyhajítás,  Fiú, Leány ifjúsági
Távolugrás,  Leány újonc, serdülő

15:00
Gerelyhajítás,  Férfi, Női junior, felnőtt

 

 

Magyarország Fedett Pályás Ifjúsági és Junior Atlétikai Bajnoksága

Magyarország Fedett Pályás Ifjúsági és Junior Atlétikai Bajnoksága

Budapest, Syma-csarnok

2015 02.28-03.01

Távolugrás Ifjúsági Fiú

1. Fedor Benjamin 1998 Reménység Vác 679

Magasugrás fiú Ifjúsági

13. Frankl Dániel 1999 Reménység Vác 170

Súlylökés Fiú ifjúsági 5 kg

15. Mizera Tamás 1999 Reménység Vác 11,20

60 m junior férfi

7. Cserődi Ádám 1997 Reménység Vác 7,16

200 m junior férfi összesített 7 if. Alapján

22. Farkas Botond 1996 Reménység Vác 24,85 f2

Távolugrás junior férfi

12. Cserődi Ádám 1997 Reménység Vác 6,12

Magasugrás ifjúsági leány

2. Fekete Fédra 1998 Reménység Vác 164

13. Kareczki Réka 1999 Reménység Vác 145

Súlylökés Ifjúsági Leány 3 kg

3. Rezsnák Ella 1998 Reménység Vác 12,97

5. Monoki Katalin 1999 Reménység Vác 12,49

9. Zimonyi Fanni 1998 Reménység Vác 11,06

 

 

Magyarországi Felnőtt Országos Bajnokság

Magyarország Felnőtt, Junior és Ifjúsági Fedett pályás Összetett Országos

Kovács Vivien, fotó: berenyi.ibolya@hotmail.com

Bajnokság, 2015-02-14-15, Budapest-Syma-csarnok

Ötpróba női felnőtt –junior

6. Kovács Vivien 1991 Reménység Vác 3116 pont

Ötpróba női ifjúsági

6. Kareczki Réka 1999 Reménység Vác 3011 pont

 

 

 

 

Kovács Vivien, fotó: photosport@hotmail.com
Kovács Vivien, fotó: photosport@hotmail.com
Kovács Vivien, fotó: photosport2014@hotmail.com
Kovács Vivienm fotó: berenyi.ibolya@hotmail.com
Kovács Vivienn és az edzők, Szikora Gyula, Fekete György, fotó, berenyi.ibolya@hotmail.com
Kareczki Réka, fotó: berenyi.ibolya@hotmail.com
Kareczki Réka, fotó: berenyi.ibolya@hotmail.com

Köszönjük a képeket a photosport2014@hotmail és berenyi.reka@hotmail címek tulajdonosainak!

MASZ nyílt verseny 2015.02.14-15

MASZ nyílt verseny

Benácsi Szandra, fotó: photosport2014@hotmail.com

2015.02.14-15 Budapest -Syma Csarnok

Súlylökés, női, nyílt

2.         Benácsi Szandra    1990   Reménység Vác      9.06

Nyílt verseny serdülő országos bajnokság alatt

Távolugrás, férfi, felnőtt

9.         Fedor Benjamin       1998   Reménység Vác      6,40

Magasugrás, női, felnőtt

3.         Fekete Fédra            1998   Reménység Vác      1,60

Hárompróba, női, felnőtt

6.         Kovács Vivien          1991   Reménység Vác      1705 pont

Súlylökés (4kg), felnőtt, női

7.         Benácsi Szandra    1990   Vàci Remenysèg     8,9

Fekete Fédra, fotó: photosport@hotmail.com
Benácsi Szandra, fotó:photosport2014@hotmail.com
Edzők, fotó:berényi.ibolya@hotmail.com

A képeket köszönjük a photosport2014@hotmail.com és a berenyi.ibolya@hotmail.com címek tulajdonosainak.

Dunakeszi VSE 2015. évi Fedett Pályás Verseny (2015.01.17.)

Dunakeszi VSE 2015. évi Fedett Pályás Verseny

Dunakeszi, 2015.01.17.

60 fiú újonc

5. Horhi Milán                2002           Reménység Vác             8,3

7. Jakus Márton             2002            Reménység Vác             8,5

60 m gát fiú újonc

4.Téglás Péter                 2002            Reménység Vác             10,4

6.Novák Dominik            2002            Reménység Vác             10,9

Távolugrás fiú újonc

3.Jakucs Márton             2002            Reménység Vác             4,53

4.Horhi Milán                  2002            Reménység Vác             4,29

10.Novák Dominik          2002            Reménység Vác             3,60

12.Bényei Tamás           2002            Reménység Vác             3,49

13.Téglás Péter              2002            Reménység Vác             3,49

14.Restyák Gergely        2002            Reménység Vác             3,48

60 m fiú serdülő

3.Maglódi Ádám             2000            Reménység Vác             7,9

6.Jancsik Tamás            2001            Reménység Vác             8,0

60 m gát fiú serdülő

4.Zimonyi Levente          2001            Reménység Vác             12,5

Távolugrás fiú serdülő

1.Jancsik Tamás            2001            Reménység Vác             5,15

9.Zimonyi Levente          2001            Reménység Vác             4,28

60 m leány újonc

4.Kisparti Dóra               2002            Reménység Vác             8,8

Távolugrás leány újonc

4.Kisparti Dóra               2002            Reménység Vác             4,16

8.Mester Orsolya            2002            Reménység Vác             3,78

60 m leány serdülő

2.Bánáti Clarissa            2001            Reménység Vác             8,7

6.Czobori Effi                 2001            Reménység Vác             9,5

Távolugrás leány serdülő

1.Fekete Fanni               2000            Reménység Vác             4,81

2.Manninger Borka     2000            Reménység Vác             4,51

3.Bátáni Clarissa            2001            Reménység Vác             4,36

4.Seres Dóra                  2001            Reménység Vác             4,15

5.Czobori Effi                 2001            Reménység Vác             4,12

8.Fábián Zsófia               2001            Reménység Vác             3,29

60 m gát leány ifjúsági

1.Kareczki Réka             1999            Reménység Vác             9,6

Távolugrás leány ifjúsági

1.Kareczki Réka             1999            Reménység Vác             4,99

 

Dunakeszi VSE 2015. évi Fedett Pályás Gyermek Verseny

helyezettek
Jancsik Martin 3. hely
Földesi Gergő és Marinovszki Márk
Dunakeszi VSE 2015. évi Fedett Pályás Gyermek Verseny
Dunakeszi, 2015.01.11.
60 m fiú, gyermek 10 éves
7.         Földesi Gergő          2005   Reménység Vác       9,9
Távolugrás
fiú gyermek 10 éves
4.         Földesi Gergő          2005   Reménység Vác       3,42 m
60 m fiú, gyermek 11 éves
3.         Jancsik Martin          2004   Reménység Vác       9,6
9.         Marinovszki Márk     2004   Reménység Vác       9,8
Távolugrás, fiú gyermek 11 éves
5.         Jancsik Martin          2004   Reménység Vác       3,76 m
11.      Marinovszki Márk     2004   Reménység Vác       3,07 m
60 m lány gyermek 10 éves
18.      Restyák Tímea          2005   Reménység Vác       11,3
Távolugrás, lány gyermek 10 éves
19.      Restyák Tímea          2005   Reménység Vác       2,45 m

Atlétáink idei eredményei

A Váci Reménység Egyesület atlétái a következő eredményeket érték el a 2014. évi versenyek során.

Fedettpályás versenyek
Újonc és Serdülő OB, Budapest, 2014. 02. 08-09.:
Újonc: Zimonyi Levente, 60 m gátfutás 11. hely.
Jancsik Tamás, távolugrás 5. hely, ötösugrás 6. hely, magasugrás 8. hely.
Balassi Barnabás, súlylökés 8. hely.
Seres Dóra, 600 m síkfutás 18. hely.
Bánáti Clarissa, magasugrás 11. hely, távolugrás 19. hely.
Serdülő: Maglódi Ádám, 60 m síkfutás 13. hely.
Less Dávid, távolugrás 8. hely.
Mizera Tamás, súlylökés 20. hely.
Fekete Fanni, magasugrás 9. hely.
Manninger Borka, magasugrás 21. hely.
Kareczki Réka távolugrás 2. hely, 60 m gátfutás 3. hely.
Kosik Kira, távolugrás 23. hely.
Bóbis Dorina, távolugrás 26. hely.
Monoki Katalin, súlylökés 4. hely.
Rózsa Boglárka, súlylökés 15. hely.

Felnőtt OB, Budapest, 2014. 02. 22-23.:
Fekete Fédra, magasugrás 9. hely.

Junior OB, Budapest, 2014. 03. 01-02.:
Kürthy Gyula, 400 síkfutás 12. hely
Ardai Áron, 400 m síkfutás 15. hely.
Farkas Botond, 400 m síkfutás 16. hely.
Szöllösi István, súlylökés 10. hely.
Kissimon Ádám, súlylökés 12. hely.

Ifjúsági OB, Budapest, 2014. 03. 01-02.:
Cserődi Ádám, 60 m síkfutás 5. hely, távolugrás 6. hely.
Fedor Benjamin, távolugrás 5. hely.
Kemenes Miklós, távolugrás 12 hely.
Fekete Fédra, magasugrás 1. hely.
Rezsnák Ella, súlylökés 3. hely.
Zimonyi Fanni, súlylökés 10. hely.

Ifjúsági és Junior Téli Dobó OB, Téli Gerelyhajító Bajnokság, Budapest, 2014. 03. 01-02.:
Moravcsik Szilárd, ifjúsági gerelyhajítás 5. hely.
Kiszelák Nikolasz, ifjúsági gerelyhajítás 8. hely.
Kosztolányi Bence, ifjúsági gerelyhajítás 9. hely.
Kurdi Máté, junior gerelyhajítás 2. hely, férfi gerelyhajítás 11. hely.
Vígh Konrád, junior gerelyhajítás 4. hely, férfi gerelyhajítás 18. hely.
Laczkovszki Zoltán, junior gerelyhajítás 5. hely, férfi gerelyhajítás 22. hely.
Magyari Zoltán, férfi gerelyhajítás 2. hely.
Adame Máté, férfi gerelyhajítás 8. hely.
Havasi Róbert, férfi gerelyhajítás 17. hely.
Rezsnák Ella, ifjúsági gerelyhajítás 6. hely.
Moravcsik Angéla, junior gerelyhajítás 3. hely, női gerelyhajítás 3. hely.
Havasi Renáta, junior gerelyhajítás 7. hely, női gerelyhajítás 11. hely.
Erőss Lilla, junior gerelyhajítás 8. hely, női gerelyhajítás 14. hely.
Nagy Erika, junior gerelyhajítás 10. hely, női gerelyhajítás 16. hely.
Kovács Vivien, női gerelyhajítás 10. hely.

Serdülő fedett pályás összetett bajnokság, Budapest, 2014. 03. 08-09.:
Less Dávid, serdülő ötpróba 6. hely.
Jancsik Tamás, újonc négypróba 12. hely.
Kareczki Réka, serdülő ötpróba 1. hely.
Bóbis Dorina, serdülő ötpróba 20. hely.
Fekete Fanni, serdülő ötpróba 25.hely.
Manninger Borka, serdülő ötpróba 26. hely.
Kosik Kira, serdülő ötpróba 35. hely.

Újonc és Serdülő Téli Dobó OB, Budapest, 2014. 03. 09.:
Jancsik Tamás, újonc gerelyhajtás 4. hely.
Dávid Kornél, serdülő gerelyhajítás 2. hely.
Kareczki Réka, serdülő gerelyhajítás 5. hely.
Kosik Kira, serdülő gerelyhajítás 11. hely.
Fekete Fanni, serdülő gerelyhajítás 23. hely.

Szabadtéri versenyek

Dr. Vanyek Béla emlékverseny, Vác, 2014. 04. 26.:
Egyesületünk idén is megrendezte a már hagyományos tavaszindító Dr. Vanyek Béla emlékversenyt, melyen 18 egyesület 328 versenyzője vett részt, köztük a már megszokott parasportolókkal.

Ifjúsági és Serdülő Ügyességi és Gátfutó Csapatbajnokság, Budapest, 2014. 05.03-04.:
Serdülő fiú gerelyhajítás, 3. hely (Dávid Kornél, Mizera Tamás, Pálffy Krisztián, Less Dávid).
Serdülő leány magasugrás 2. hely (Kareczki Réka, Fekete Fanni, Manninger Borka, Bánáti Clarissa, Bóbis Dorina).
Serdülő leány távolugrás 6. hely (Kareczki Réka, Fekete Fanni, Bóbis Dorina, Manninger Borka, Fabók Bíborka).
Serdülő lány súlylökés 1. hely (Monoki Katalin, Kareczki Réka, Rózsa Boglárka, Katona Fanni, Bóbis Dorina).
Serdülő leány gerelyhajítás 1. hely (Kareczki Réka, Kosik Kira, Fekete Fanni, Bóbis Dorina, Rózsa Boglárka).
Ifjúsági fiú gerelyhajítás 3. hely (Moravcsik Szilárd, Koszotlányi Bence, Kiszelák Nikolasz).

Kelet Kupa, Debrecen, 2014. 05. 17.:
Fekete Fédra, női magasugrás 7. hely, ifjúsági magasugrás 3. hely.
Moravcsik Angéla, női gerelyhajítás 2. hely, junior gerelyhajítás 2. hely.
Kareczki Réka, serdülő 80 m gátfutás 2. hely, távolugrás 2. hely.
Fekete Fanni, serdülő magasugrás 4. hely, távolugrás 19. hely.
Manninger Borka, serdülő magasugrás 7. hely.
Bóbis Dorina, serdülő távolugrás 31. hely.
Fedor Benjamin, férfi távolugrás 18. hely. ifjúsági távolugrás 6. hely.
Magyari Zoltán, férfi gerelyhajítás 2. hely.
Adame Máté, férfi gerelyhajítás 3. hely.
Moravcsik Szilárd, ifjúsági gerelyhajítás 2. hely.
Kiszelák Nikolasz, ifjúsági gerelyhajítás 4. hely.
Kosztolányi Bence, ifjúsági gerelyhajítás 5. hely.
Less Dávid, serdülő távolugrás 9. hely.

Diákolimpia országos döntő, 5-6. korcsoport, Budapest, 2014. 05. 24-25.:
Cserődi Ádám, 100 m síkfutás 5. hely.
Fedor Benjamin, hármasugrás 4. hely.
Baditz Mátyás, gerelyhajítás 5. hely.
Kosztolányi Bence, gerelyhajítás 7. hely.
Kürthy Gyula, 400 m síkfutás 10. hely.
4×400 m váltó, 1. hely (Ardai Ádám, Fábián Máté, Farkas Botond, Kürthy Gyula).
Vígh Konrád, gerelyhajítás 4. hely.
Fekete Fédra, magasugrás 3. hely.
Kareczki Réka, távolugrás 3. hely, gerelyhajítás 3. hely.
Rezsnák Ella, súlylökés 5. hely, gerelyhajítás 10. hely.
Madarász Mária, 800 m síkfutás, 9. hely.
Havasi Renáta, súlylökés 4. hely, gerelyhajítás 9. hely.
Moravcsik Angéla, gerelyhajítás 1. hely.
Erőss Lilla, gerelyhajítás 10. hely.

Diákolimpia országos döntő, 3-4. korcsoport, Budapest, 2014. 05. 27.:
Bánáti Clarissa, magasugrás 19. hely.
Jancsik Tamás, távolugrás 25. hely.
Fekete Fanni, magasugrás 7. hely, távolugrás 4. hely.
Manninger Borka, magasugrás 11. hely.
Monoki Katalin, súlylökés 2. hely.
Katona Fanni, súlylökés 8. hely.
Rózsa Boglárka, súlylökés 13. hely.
fiú 4×100 m váltó 20. hely (Ötvös Marcell, Less Dávid, Ivanics Gergő, Maglódi Ádám).
Less Dávid, távolugrás 20. hely.

Balaton Bajnokság, Veszprém, 2014. 06. 08.:
Magyari Zoltán, férfi gerelyhajítás 1. hely.
Adame Máté, férfi gerelyhajítás 5. hely.
Moravcsik Angéla, női gerelyhajítás 1. hely.

Budapest Bajnokság, Budapest, 2014. 06. 14.:
Magyari Zoltán, férfi gerelyhajítás 2. hely.
Adame Máté, férfi gerelyhajítás 8. hely.
Moravcsik Angéla, női gerelyhajítás 1. hely, junior gerelyhajítás 1. hely.
Kareczki Réka, serdülő gerelyhajítás 1. hely.

Ifjúsági OB, Zalaegerszeg, 2014. 06. 21-22.:
Fedor Benjamin, távolugrás 4. hely.
Kemenes Miklós, távolugrás 16. hely.
Kosztolányi Bence, gerelyhajítás 7. hely.
Moravcsik Szilárd, gerelyhajítás 8. hely.
Kiszelák Nikolasz, gerelyhajítás 12. hely.
Fekete Fédra, magasugrás 2. hely.
Zimonyi Fanni, súlylökés 5. hely.

U23 OB, Debrecen, 2014. 06. 28-29.
Adame Máté, gerelyhajítás 4. hely.

Junior OB, Debrecen, 2014. 06. 28-29.
Kürthy Gyula, 400 m síkfutás 9. hely.
Szöllösi István, súlylökés 7. hely.
Kissimon Ádám, súlylökés 8. hely.
Havasi Renáta, súlylökés 3. hely, gerelyhajítás 10. hely.
Moravcsik Angéla, gerelyhajítás 2. hely.
Erőss Lilla, gerelyhajítás 8. hely.

Újonc és Serdülő Egyéni Országos Bajnokság, Tatabánya, 2014. 07. 12-13.:
Újonc: Zimonyi Levente, 80 m síkfutás 15. hely, 80 m gátfutás 12. hely.
Jancsik Tamás, 300 m síkfutás 5. hely, 600 m síkfutás 2. hely, gerelyhajítás 3. hely.
Balassi Barnabás, súlylökés 8. hely.
Szántó Attila, gerelyhajítás 2. hely.
Serdülő: Maglódi Ádám, 100 m síkfutás, időfutam 4. hely, 300 m síkfutás 25. hely.
Ivanics Gergő, 100 m síkfutás, időfutam 8. hely, 300 m síkfutás 28. hely.
Less Dávid, 100 m síkfutás, időfutam 5. hely, magasugrás 10. hely, távolugrás 6. hely.
Frankl Dániel, magasugrás 18. hely.
Mizera Tamás, súlylökés 8. hely.
Dávid Kornél, gerelyhajítás 3. hely.
Baranyi-Bujdosó Andrea, 300 m síkfutás 27. hely.
Kareczki Réka, 80 m gátfutás 3. hely, távolugrás 4. hely, gerelyhajítás 6. hely.
Bóbis Dorina, 80 m gátfutás, időfutam 5. hely, 300 m gátfutás 14. hely, gerelyhajítás 8. hely.
Fekete Fanni, magasugrás 3. hely, távolugrás 13. hely, gerelyhajítás 19. hely.
Manninger Borka, magasugrás 19. hely.
Kosik Kira, gerelyhajítás 21. hely.
Monoki Katalin, súlylökés 3. hely.
Rózsa Boglárka, súlylökés 12. hely, gerelyhajítás 28. hely.

119. Felnőtt Országos Bajnokság, Székesfehérvár, 2014. 08. 01-02.:
Fedor Benjamin, távolugrás selejtező 13. hely.
Magyari Zoltán, gerelyhajítás 1. hely.
Adame Máté, gerelyhajítás selejtező 13. hely.
Fekete Fédra, magasugrás selejtező 11. hely.
Kovács Vivien, súlylökés 8. hely, gerelyhajítás 8. hely.
Moravcsik Angéla, gerelyhajítás 2. hely.

Szuper Liga Döntő, Debrecen, 2014. 08. 29-30.:
Magyari Zoltán, gerelyhajítás 3. hely.
Adame Máté, gerelyhajítás 8. hely.
Moravcsik Angéla, gerelyhajítás 2. hely.

Váltó Országos Bajnokság, Budapest, 2014. 09. 06.:
Újonc fiú 4×600 m váltófutás, 6. hely.

Serdülő Csapatbajnokság, Székesfehérvár, 2014. 09. 13-14.:
A leány csapat az 5. helyen, a fiúk a 17. helyen végeztek, összesítésben a 11. helyen zárt a csapat.
Maglódi Ádám, 100 m síkfutás 6. hely, 300 m síkfutás 21. hely.
Ivanics Gergő, 100 m síkfutás 24. hely, 300 m síkfutás 29. hely.
Less Dávid, távolugrás 6. hely, magasugrás 15. hely.
Frankl Dániel, távolugrás 19. hely, magasugrás 15. hely.
Mizera Tamás, súlylökés 9. hely, diszkoszvetés 14. hely.
Nagy Balázs, súlylökés 16. hely, diszkoszvetés 22. hely.
Dávid Kornél, gerelyhajítás 4. hely.
Szántó Attila, gerelyhajítás 20. hely.
Pálffy Krisztián, gerelyhajítás 21. hely.
Fiú 4×100 m váltófutás 9. hely.
Fabók Bíborka, 300 m síkfutás 45. hely.
Seres Dóra, 300 m síkfutás 48. hely.
Kareczki Réka, távolugrás 6. hely, gerelyhajítás 6. hely.
Bóbis Dorina, 80 m gátfutás 13. hely, gerelyhajítás 10. hely.
Fekete Fanni, magasugrás 2. hely, távolugrás 5. hely.
Bánáti Clarissa, magasugrás 17. hely.
Kosik Kira, gerelyhajítás 8. hely.
Monoki Katalin, súlylökés 3. hely, diszkoszvetés 6. hely.
Rózsa Boglárka, súlylökés 7. hely, gerelyhajítás 22. hely.
Leány 4×100 m váltófutás 16. hely.

Felnőtt Csapatbajnokság Döntő, Székesfehérvár, 2014. 09. 13-14.:
A csapatok területi alapon szerveződtek. A Vác a Dunakeszivel és a Csepellel alkotott közös csapatot DUVÁCSE néven. Az együttes végül a 10. helyet szerezte meg.
Moravcsik Angéla, gerelyhajítás 3. hely.
Adame Máté, gerelyhajítás 5. hely.
Kovács Vivien, súlylökés 9. hely, gerelyhajítás 12. hely.
Fekete Fédra, magasugrás 10. hely.
Fedor Benjamin, hármasugrás 12. hely, távolugrás 15. hely.
Havasi Renáta, súlylökés 12. hely, gerelyhajítás 13. hely.
Havasi Róbert, diszkoszvetés 13. hely.
Cserődi Ádám, 100 m síkfutás 18. hely.
Férfi 4×400 m váltófutás 5. hely (Kürthy Gyula)
Női 4×100 m váltófutás 8. hely. (Kovács Vivien)
Férfi 4×100 m váltófutás 10. hely. (Cserődi Ádám)
Női 4×400 m váltófutás 11. hely. (Kovács Vivien)

Összetett Országos Bajnokság, Székesfehérvár, 2014. 09. 20-21.:
Felnőtt női hétpróba: Kovács Vivien 4. hely.
Serdülő leány ötpróba: Kareczki Réka 2. hely, Fekete Fanni 19. hely, Bóbis Dorina
21. hely.
Serdülő leány ötpróba csapat 2. hely (Kareczki Réka, Fekete Fanni, Bóbis Dorina).
Újonc fiú négypróba C: Jancsik Tamás 3. hely.

Válogatott viadalok résztvevői
Olimpia Reménységek Versenye, Svitavy, Csehország, 2014. 05. 10.: Kareczki Réka távolugrás, 3. hely.
Négy Főváros Viadala, Budapest, 2014. 06. 14.: Fekete Fédra, magasugrás, 1. hely, Kareczki Réka, távolugrás, 3. hely, súlylökés, 2. hely, 4×100 m váltó, 2. hely, Fedor Benjamin, távolugrás, 2. hely, 4×100 m váltó, 1. hely.
Csapat Európa Kupa, Tallin, Észtország, 2014. 06. 21-22.: Magyari Zoltán, gerelyhajítás, 11. hely, Moravcsik Angéla, gerelyhajítás, 10. hely.
U18 válogatott viadal, Budapest, 2014. 07. 04.: Fedor Benjamin, távolugrás, 4. hely.
U20 válogatott viadal, Slovenj Gradec, Szlovénia, 2014. 07. 05.: Fekete Fédra, magasugrás, 10. hely, Moravcsik Angéla, gerelyhajítás, 2. hely.
U16 válogatott viadal, Maribor, Szlovénia, 2014. 09. 27.: Fekete Fanni, magasugrás.

X. Németh Miklós Gerelyhajító Verseny

X. Németh Miklós Gerelyhajító Verseny

A verseny célja: Hagyományteremtés, tehetségkutatás, versenyzési lehetőség biztosítása az egyesületek gerelyhajítói számára.

Időpontja és helyszíne: 2014. szeptember 28. (vasárnap), Váci Reménység Sportpálya (2600 Vác, Kosdi utca 4.)

A verseny fővédnöke: Németh Miklós olimpiai bajnok gerelyhajító

A verseny rendezője: Váci Reménység SE, Magyar Paralimpiai Bizottság

Versenybíróság:

elnök:

elnök helyettes: Mikulai Dániel

technikai h.: Magyari József

titkár: Jancsik László

A verseny résztvevői: az atlétikai szakosztályok gyermek, újonc, serdülő 14-15 éves, ifjúsági, junior, utánpótlás és felnőtt női és férfi gerelyhajítói, továbbá mozgáskorlátozott ülő és álló, értelmi fogyatékos sportolói. A parasportolók egyben a Horváth Ferenc Emlékverseny kupájáért küzdenek.

Nevezés:

Előnevezés szeptember 23-ig a következő címen: vaciremenyseg@freemail.hu

A helyszínen (nevezési díj+100 Ft) legkésőbb a versenyszám kezdete előtt egy órával.

Nevezési díj:

Gyermek korosztály: 300 Ft

Serdülők: 600 Ft

Ifjúsági, junior felnőtt: 900 Ft

Parasportolóknak ingyenes.

Díjazás:

Az első három helyezett versenyző érem díjazásban (a gyermek és serdülő korcsoportban évfolyamonként), a versenycsúcsot megdöntő versenyzők kupadíjazásban részesülnek.

Kiegészítő versenyek: mobiltelefon hajító verseny. (A kísérletek száma attól függ hány mobiltelefont tudunk összegyűjteni. Ha tudsz, hozz a versenyre te is telefont!)

Egyéb:

A versenyen kizárólag Németh-típusú gerellyel lehet versenyezni, saját szer használata hitelesítés után megengedett. (Gerelyt a versenyszámokhoz biztosítunk).

– A rendezés és díjazás költségeit a rendezők, a részvétel költségeit a versenyzők vagy a sportegyesületük fedezi.

– Az öltözőben hagyott értéktárgyakért felelősséget nem vállalunk.

– A verseny idejére orvost biztosítunk.

A verseny után minden részvevőt szeretettel várunk egy közös bográcsos ebédre. (Nevezési díj befizetése után kap mindenki ebédjegyet)

– Az időrend tájékoztató jellegű, a versenybíróság a változtatás jogát fenntartja.

I D Ő R E N D

idő, korcsoport                                                    pálya

 

9:30

Gyermek 8 éves és fiatalabb lány (400gr)         „A”

Gyermek 8 éves és fiatalabb fiú (400gr)            „B”

Gyermek 9-10 éves leány (400gr)                      „C”

 

10:15

Gyermek 9-10 éves fiú (400gr)                            „A”

Gyermek 11-12 éves lány (400gr)                       „B”

Gyermek 11-12 éves fiú (400gr)                          „C”

 

11:15

Újonc 13 éves lány (500gr)                                  „B”

Újonc 13 éves fiú (500gr)                                     „C”

Parasportolók női                                                   „A”

 

12:15

Serdülő 14 éves fiú (600gr)                                 „C”

Serdülő 14 éves lány (500gr)                              „B”

Parasportolók férfi                                                 „A”

 

13:15

Serdülő 15 éves fiú (600gr)                                 „C”

Serdülő 15 éves lány (500gr)                              „B”

Hallássérült sportolók női, férfi                            „A”

 

14:00

Ifjúsági lány (600gr)                                             „A”

Ifjúsági fiú (700gr)                                                 „C”

 

15:00

Junior, utánpótlás, felnőtt női                              „A”

Junior, utánpótlás, felnőtt férfi                             „C”

 

Érmek és remek eredmények a korosztályos bajnokságokon (fotókkal)

Szántó Attila 2. hely, Jancsik Tamás 3. hely

Az elmúlt időszakban a különböző korosztályok bajnokságait rendezték az atlétáknál. A Váci Reménység versenyzői remekül helytálltak a megmérettetéseken és egy nagy csokor éremmel térhettek haza. Zalaegerszegen az ifjúságiak (16-17 évesek) kezdték a sorozatot, ahol Fekete Fédra egy magasugrásban szerzett ezüstéremmel gazdagodott. A juniorok (18-19 évesek), és az U23-as korosztály (20-22 évesek) Debrecenben találkoztak a helyezések eldöntése végett. Itt egy ezüstérem (Moravcsik Angéla) és egy bronzérem (Havasi Renáta) született. A serdülők (14-15 évesek) és az újoncok (13 évesek) Tatabányán mutatták meg tudásukat. A hatalmas indulólétszámnak köszönhetően maratoni csatában dőltek el a helyezések és két ezüstéremmel (Szántó Attila és Jancsik Tamás) és öt bronzéremmel (Fekete Fanni, Kareczki Réka, Monoki Katalin, Dávid Kornél és Jancsik Tamás) gazdagabban térhettek haza a Reménység versenyzői. A dobogós helyezést elérők mellett a többi induló is remek eredményeket ért el, ezzel méltóképpen képviselték a váci atlétikát. Minden elismerést megérdemelnek a versenyzők és az őket felkészítő edzők, Szikora Gyula, Magyari József, Fekete György és Jancsik László.

Eredmények:

U23 férfi, 200 m síkfutás: Diósi Tamás, időfutam 6. hely, 25,36 mp.

U23 férfi, gerelyhajítás: 4. Adame Máté 61,84 m.

Junior férfi, 100 m síkfutás: Galgóczi Bálint, időfutam 5. hely, 11,70 mp.

Junior férf, 100 m síkfutás: Galgóczi Bálint, időfutam 6. hely, 24,43 mp, Farkas Botond, időfutam 7. hely, 24,66 mp.

Junior férfi, 400 m síkfutás: 9. Kürthy Gyula 51,54 mp.

Junior férfi, súlylökés: 7. Szöllősi István 12,24 m, 8. Kissimon Ádám, 11,57 m.

Junior női, súlylökés: 3. Havasi Renáta 10,52 m.

Junior női, gerelyhajítás: 2. Moravcsik Angéla 47,15 m, 8. Erőss Lilla 33,96 m, 10. Havasi Renáta 30,97 m.

Ifjúsági fiú, távolugrás: 4. Fedor Benjamin 646 cm, 16. Kemenes Miklós 550 cm.

Ifjúsági fiú, gerelyhajítás: 6. Kosztolányi Bence 47,41 m, 7. Moravcsik Szilárd 46,07cm, 12. Kiszelák Nikolasz 39,74 m.

Ifjúsági leány, magasugrás: 2. Fekete Fédra 168 cm.

Ifjúsági leány, súlylökés (3 kg): 5. Zimonyi Fanni 11,03 m.

Serdülő fiú, 100 m síkfutás (50 induló): Less Dávid, időfutam 5. hely, 12,22 mp, Ivanics Gergő, időfutam 8. hely, 13,00 mp, Maglódi Ádám, időfutam 4. hely, 12,37 mp.

Serdülő fiú, 300 m síkfutás (32 induló): 25. Maglódi Ádám 42,11 mp, 28. Ivanics Gergő 42,91 mp.

Serdülő fiú, magasugrás (29 induló): 10. Less Dávid 164 cm, 18. Frankl Dániel 160 cm.

Serdülő fiú, távolugrás (36 induló): 6. Less Dávid 631 cm.

Serdülő fiú, súlylökés (25 induló): 8. Mizera Tamás 12,92 m.

Serdülő fiú, gerelyhajítás (22 induló): 3. Dávid Kornél 47,93 m.

Serdülő leány, 300 m síkfutás (32 induló): 27. Baranyi-Bujdosó Andrea 47,50 mp.

Serdülő leány, 80 m gátfutás (35 induló): 3. Kareczki Réka 12,22 mp, Bóbis Dorina, időfutam 5. hely, 13,63 mp.

Serdülő leány, 300 m gátfutás (18 induló): 14. Bóbis Dorina 53,59 mp.

Serdülő leány, magasugrás (34 induló): 3. Fekete Fanni 158 cm, 19. Manninger Borka 145 cm.

Serdülő leány, távolugrás (47 induló): 4. Kareczki Réka 526 cm, 13. Fekete Fanni 498 cm.

Serdülő leány, súlylökés (24 induló): 3. Monoki Katalin 12,56 m, 12. Rózsa Boglárka 9,95 m.

Serdülő leány, gerelyhajítás (30 induló): 6. Kareczki Réka 38,00 m, 8. Bóbis Dorina 34,28 m, 19. Fekete Fanni 29,60 m, 21. Kosik Kira 28,57 m, 28. Rózsa Boglárka 23,84 m.

Újonc fiú, 80 m síkfutás (15 induló): 13. Zimonyi Levente 11,88 mp.

Újonc fiú, 300 m síkfutás (16 induló): 5. Jancsik Tamás 42,35 mp.

Újonc fiú, 600 m síkfutás (11 induló): 2. Jancsik Tamás 1:39,46 perc.

Újonc fiú, 80 m gátfutás (15 induló): 12. Zimonyi Levente 16,65 mp.

Újonc fiú, súlylökés (10 induló): 8. Balassi Barnabás 8,82 m.

Újonc fiú, gerelyhajítás (9 induló): 2. Szántó Attila 40,34 m, 3. Jancsik T

Dávid Kornél 3. hely
Fekete Fanni 3. hely
Fekete Fédra 2.hely
Havasi Renáta
Jancsik Tamás 2. hely
Kareczki Réka 3. hely

Monoki Katalin 3. hely
Moravcsik Angéla 2. hely

Válogatott meghívások

A korosztályos országos bajnokságokon, valamint az év közben elért eredményeknek köszönhetően három váci atléta is meghívást kapott a válogatottba. Fedor Benjámin az ifjúsági U18-os válogatottban Budapesten, az Ikarus pályán képviselte Magyarországot a Cseh-Szlovák-Magyar hármasviadalon távolugrásban.

A junior U20-as válogatottba ketten is meghívást kaptak. Moravcsik Angéla gerelyhajításban, Fekete Fédra magasugrásban vett részt Szlovéniában, Slovenj Gradecben egy öt ország (Csehország, Horvátország, Magyarország, Szlovákia, Szlovénia) részvételével tartott viadalon.

Fekete György

Back To Top