Moravcsik Angéla a Junior Világbajnokságon

Évek óta nem tapasztalt siker érte a váci atlétikát. Moravcsik Angéla, a Váci Reménység Egyesület versenyzője idei eredményei alapján teljesítette a Junior Világbajnokság kiküldetési szintjét. Ennek megfelelően tagja lett annak a húszfős csapatnak, amely Magyarországot képviseli az Amerikai Egyesült Államokban, Eugene-ben rendezendő világversenyen. A július 22-től 27-ig tartó világbajnokságon a váciak versenyzője már első nap pályára lép a gerelyhajítás selejtezőjében, és ha sikerrel veszi ezt a lépcsőfokot, akkor 24-én következik számára a döntő. A csapat péntek reggel kelt útra, hogy kétszeri átszállás után megérkezzen az USA nyugati parjtán, Oregon államban található helyszínre.

Hajrá Angi! Szorítunk neked!

Fekete György

VANYEK BÉLA emlékverseny (2014. április 26.)

VERSENYKIÍRÁS

Dr. VANYEK BÉLA emlékverseny

2014. április 26. Vác

A verseny célja: Megemlékezés Dr. Vanyek Béláról, illetve versenyzési és minősítési lehetőség a felnőtt, junior, ifjúsági, serdülő, gyermek korosztályú és parasportolók részére.

Helyszín és időpont: 2014. április 26. 9:00 óra

Váci Reménység Egyesület Sportpálya, 2600 Vác, Kosdi utca 4.

Rendező: Váci Reménység SE, MPB

Elnök:

Elnök helyettes: Mikulai Dániel

Titkár: Magyari József

Techn: Jancsik László

A verseny védnöke: Moys Csaba, a Váci Reménység Egyesület Elnöke

Versenyszámok: – távolugrás, magasugrás, súlylökés, gerelyhajítás, (újonc, serdülő, ifi, junior)

– gerelyhajítás, (felnőtt)

gerelyhajítás, súlylökés, (parasportolók)

– gerely, 60m síkfutás, távolugrás, magasugrás, 600 m síkfutás (gyermek)

– 40 m síkfutás (óvódások)

Résztvevők: A szakosztályok igazolt versenyzői, DSE-k, akik érvényes sportorvosi engedéllyel rendelkeznek.

Díjazás: I. II. III. helyezettek részére érem vagy oklevél

Nevezés: Helyszínen a versenyszám előtt 1 órával

Nevezési díj: Felnőtt korosztály: 1000 Ft/versenyszám,

Junior és ifjúsági korosztály: 800 Ft/versenyszám,

Serdülő korosztály: 600 Ft/versenyszám,

Gyermek korosztály: 400 Ft/versenyszám

 

Egyéb: – Öltözőben hagyott értéktárgyakért felelősséget nem vállalunk

– Az ifjúsági férfi súlylökés Kaposvári Sándor emlékverseny

– A gyermek 600 m fiú síkfutás Seben Péter emlékverseny

– A serdülőknél a 14-15 éveseket összevontan értékeljük

– A 10 éveseknél fiatalabbak indulhatnak a gyermek versenyszámokban, de a 10 évesekkel együtt értékeljük őket

MINDENKIT SZERETTEL VÁRUNK!

IDŐREND

 

9:00                 40 m síkfutás              F-L                  2008 és fiatalabb óvódás

9:15                 60 m síkfutás              F-L                  10-11-12 éves gyermek

Súlylökés                    Férfi                újonc, serdülő

Távolugrás                  Női                  ifjúsági, junior

10:00               Gerelyhajítás              F-L                  7-8-9 éves gyermek

10:15               Súlylökés                    Női                  újonc, serdülő

Távolugrás                  Férfi                ifjúsági, junior

Magasugrás                F-L                  10-11-12 éves gyermek

60 m síkfutás              F-L                  gyermek DÖNTŐ

11:00               Távolugrás                  Férfi                újonc, serdülő

Gerelyhajítás              F-L                  10-11-12 éves gyermek

11:15               600 m síkfutás                        F-L                  10-11-12 éves gyermek

Súlylökés                    Női                  ifjúsági, junior

Gerelyhajítás              N-F                 parasportolók

12:00               Gerelyhajítás              N-F                 újonc

Súlylökés                    N-F                 parasportolók

Távolugrás                  Női                  újonc, serdülő

Magasugrás                Férfi                újonc, serdülő, ifi, junior

Súlylökés                    Férfi                ifjúsági, junior

13:00               Gerelyhajítás              N-F                 serdülő

Távolugrás                  Fiú                  10-11-12 éves gyermek

14:00               Gerelyhajítás              N-F                 ifjúsági

Távolugrás                  Lány               10-11-12 éves gyermek

Magasugrás                Női                  újonc, serdülő, ifi, junior

15:00               Gerelyhajítás              N-F                 junior, felnőtt

 

 

Ifiként is remek eredmény a felnőtt OB-n

Február utolsó hétvégéjén a felnőtt fedett pályás országos bajnokságon egyedül Fekete Fédra képviselte a Váci Reménység atlétáit. Az éppen ifjúsági korba lépő versenyző a női magasugrók között, a nála minimum három évvel idősebbek között remekelt. Egyéni csúcsot, 165 cm-t ugorva, a nagyszerű 9. helyet szerezte meg.

Kareczki Réka két éremmel zárt

Az atléták fedettpályás idénye az országos bajnokságok sorozatával zárult. Először az újonc (2001-es születésűek) és serdülő (1999-2000-es születésűek) egyéni bajnoki címei dőltek el a fővárosi Syma Csarnokban rendezett versenyen. A legjobb eredményt Kareczki Réka érte el, aki távolugrásban 2., 60 méteres gátfutásban 3. helyen végzett. Rajta kívül többen is remek eredményt értek el, ami a szabadtéri idényre bíztató jelnek bizonyul.

Eredmények:

Újonc, fiúk: 60 m gátfutás: 11. Zimonyi Levente 12,47 mp, magasugrás: 8. Jancsik Tamás 135 cm,

távolugrás: 5. Jancsik Tamás 479 cm, ötösugrás: 6. Jancsik Tamás 11,70 m, súlylökés (3 kg): 8. Balassi Barnabás 8,19 m.

Újonc, lány: 600 m síkfutás: 18. Seres Dóra 2:08,52, magasugrás: 11. Bánáti Clarissa 130 cm,

távolugrás: 19. Bánáti Clarissa 399 cm, 23. Bánáti Jessica 357 cm.

Serdülő, fiú: 60 m síkfutás: 13. Maglódi Ádám 7,79 mp, távolugrás: 8. Less Dávid 561 cm, súlylökés (4 kg): 20. Mizera Tamás 11,05 m.

Serdülő , leány: 60 m gátfutás: 3. Kareczki Réka 9,39 mp, magasugrás: 9. Fekete Fanni 150 cm, 21. Manninger Borka 140 cm, távolugrás: 2. Kareczki Réka 525 cm, 23. Kosik Kira 447 cm, 26. Bóbis Dorina 443 cm, súlylökés: 4. Monoki Katalin 10,85 m, 15. Rózsa Boglárka 9,26 m.

Serdülő Fedettpályás Országos Bajnokság (Syma) eredményei 2014

Eredmények:

60m újonc fiú gát B döntő

3. Zimonyi Levente 2001 Váci Reménység Egyesület 12,47 mp

Magasugrás fiú újonc

8. Jancsik Tamás 2001 Váci Reménység Egyesület 1,35m

Távolugrás fiú újonc

5. Jancsik Tamás 2001 Váci Reménység Egyesület 4,79 m

Ötösugrás fiú újonc

6. Jancsik Tamás 2001 Váci Reménység Egyesület 11,70 m

Súlylökés fiú újonc

8. Balassi Barnabás 2001 Váci Reménység Egyesület 8,19

600m leány újonc

18. Seres Dóra 2001 Váci Reménység Egyesület 2:08,52

Magasugrás leány újonc

11. Bánáti Clarissa 2001 Váci Reménység 1,30m

Távolugrás leány újonc

19. Bánáti Clarissa 2001 Váci Reménység Egyesület 3,99m

23. Bánáti Jessica 2001 Váci Reménység Egyesület 3,57

60m serdülő fiú B döntő:

5. Maglódi Ádám 2000 Váci Reménység Egyesület 7,79

Távolugrás serdülő fiú

8. Less Dávid 1999 Váci Reménység Egyesület 5,61m

Súlylökés serdülő fiú

20. Mizera Tamás 1999 Váci Reménység Egyesület 11,05m

60m gát Serdülő leány

3. Kareczki Réka 1999 Váci Reménység Egyesület 9,39

Magasugrás serdülő leány

9. Fekete Fanni 2000 Váci Reménység Egyesület 1,50

21. Manninger Borka 2000 Váci Reménység Egyesület 1,40

Távolugrás leány serdülő

2. Kareczki Réka 1999 Váci Reménység Egyesület 5,25

23. Kosik Kíra 2000 Váci Reménység Egyesület 4,47

26. Bóbis Dorina 1999 Váci Reménység Egyesület 4,43

Súlylökés leány serdülő

4. Monoki Katalin 1999 Reménység Vác 10,85

15. Rózsa Boglárka 2000 Váci Reménység Egyesület 9,26

Budapest Bajnokság eredményei

60 m fiú 10 évesek

5.         Jakus Márton                2002                 8,36

60 m gát (0,68/11,5-7,25) fiú 11 évesek

4.         Téglás Péter                 2002                 10,98

7.         Zimonyi Levente           2003                 11,54

10.       Novák Dominik             2002                 13,40

Távolugrás fiú 10 éves

19.       Pálffy Zoltán                2003                 3,18

23.       Tolnai Olivér                 2003                 2,89

Távolugrás fiú 11 évesek

3.         Jakus Márton                2002                 4,34

13.       Bényei Tamás               2002                 3,87

20.       Novák Dominik             2002                 3,50

Távolugrás fiú 12 évesek

7.         Zimonyi Levente           2001                 3,92

Kislabdahajítás fiú 11 éves

1.         Orbán Áron                  2002                 49,77

9.        Téglás Péter                 2002                 34,85

Kislabdahajítás fiú 12 évesek

  1. Jancsik Tamás             2001                 46,55

Turbojav fiú 10 évesek

6.         Pálffy Zoltán                2003                 16,83

10.       Tolnai Olivér                 2003                 13,80

Turbojav fiú 11 évesek

4.         Orbán Áron                  2002                 17,48

Turbojav fiú 12 évesek

1. Jancsik Tamás             2001                 27,18

60 m gát (0,68/11,5-7,25) leány 11 évesek

9.         Mester Orsolya             2002                 11,80

11.       Kareczki Petra              2003                 12,12

13.       Kriasztel Adél               2002                 13,68

Távolugrás leány 10 éves

4.         Pálfi Anna                    2003                 3,90

6.         Kareczki Petra              2003                 3,85

Távolugrás leány 11 éves

12.       Mester Orsolya             2002                 3,41

14.       Kriaszter Adél               2002                 3,36

Turbojav leány 10 évesek

  1. Pálffy Anna                  2003                 17,06

Németh Miklós Gerelyhajító Verseny és eddigi csúcsok

Németh Miklós Gerelyhajító Verseny

Váci Reménység SE

A verseny célja: Hagyományteremtés, tehetségkutatás,

versenyzési lehetőség biztosítása az egyesületek gerelyhajítói

számára.

Időpontja és helyszíne: 2013. szeptember 29. (vasárnap)

10.00.

Váci Reménység Sportpálya

A verseny fővédnöke: Németh Miklós olimpiai bajnok

gerelyhajító

A verseny rendezője: Váci Reménység SE,  FMSZ és MHSSZ

Versenybíróság: elnök:

elnök helyettes: Mikulai Dániel

technikai h.: Magyari  József

titkár: Jancsik László

 

A verseny résztvevői: az atlétikai szakosztályok gyermek 11-12

éves, serdülő 13-14-15 éves, ifjúsági, junior, utánpótlás és felnőtt női

és férfi gerelyhajítói, továbbá mozgáskorlátozott ülő és álló, hallássérült és  értelmi fogyatékos sportolói.

Nevezés: Előnevezés szeptember 26-ig a következő címen:

vaciremenyseg@freemail.hu

A helyszínen (nevezési díj+100 Ft)  legkésőbb a versenyszám

kezdete előtt egy órával.

Nevezési díj: Gyermek korosztály:  500 Ft

Serdülők: 600 Ft

Ifjúsági, junior felnőtt és senior:  1 000 Ft

Parasportolóknak ingyenes.

Díjazás: Az első három helyezett versenyző érem díjazásban (a

gyermek és serdülő korcsoportban évfolyamonként), a versenycsúcsot megdöntő versenyzők kupa díjazásban részesülnek.

Kiegészítő versenyek: Célba dobás gerellyel és mobiltelefon

hajító verseny. Kezdési időpontja a helyszínen lesz meghatározva az induló létszámtól függően, hogy ne zavarja a gerelyhajító versenyt.

Egyéb: – A versenyen kizárólag csak Németh típusú gerellyel lehet

versenyezni, saját szer  használata hitelesítés után megengedett.

–  A rendezés és díjazás költségeit a rendezők, a részvéte

l költségeit a versenyzők vagy a sportegyesületük fedezi.

 

–  Az öltözőben hagyott értéktárgyakért felelősséget nem vállalunk.

– A verseny idejére orvost biztosítunk

– A verseny után minden részvevőt szeretettel várunk egy közös bográcsos ebédre.

– Az időrend tájékoztató jellegű, a versenybíróság a változtatás jogát

fenntartja.

IDŐREND

10:00  Turbojav gyermek 5-8 éves fiú (300g),

9-12 éves fiú (400g)  „D” pálya

Gerelyhajítás gyermek 5-12 éves leány (400g) “C” pálya

Serdülő 13 éves fiú (500g)   „A” pálya

Serdülő 13 éves leány (500g)   „B” pálya

11:00          MEGNYITÓ

Turbojav gyermek 5-8 éves leány (300g), 9-12 éves leá

 

ny (400g)„D” pálya

Gerelyhajítás gyermek 5-12 éves fiú (400g)  „C” pálya

Serdülő 14 éves fiú (600g)  “A” pálya

Serdülő 14 éves leány (500g)  „B” pálya

12:00   Serdülő 15 éves fiú (600g)   „A”pálya

Serdülő 15 éves leány (500g)  „B” pálya

13:00  Ifjúsági fiú (700g)       „C” pálya

Ifjúsági leány (500g)   “A” pálya

14:00 Parasportolók női, férfi Horváth Ferenc emlékverseny „A” pálya

Junior, utánpótlás, felnőtt női és hallássérült sportolók „C” pálya

15:00 Junior, utánpótlás, felnőtt férfi és hallássérült sportolók „C” pálya

 

Németh Miklós Gerelyhajító Verseny csúcsai 2005-2012

FÉRFIAK

 

gyermek 11 éves (500g) R.Tóth Norbert 96 Törökszentmiklósi DAK 37,60 2007
gyermek 12 éves (500g) R.Tóth Norbert 96 Törökszentmiklósi DAK 42,82 2008
serdülő 13 éves (500g) Oke Olufemi 99 GEAC 43,46 2012
serdülő 13 éves (600g) R.Tóth Norbert 96 Törökszentmiklósi DAK 48,36 2009
serdülő 14 éves (600g) Berényi Iván 95 Gödöllői EAC 48,24 2009
serdülő 15 éves (600g) R.Tóth Norbert 96 Törökszentmiklósi DAK 68,32 2011
ifjúsági (700g) R.Tóth Norbert 96 Törökszentmiklósi DAK 74,11 2012
junior (800g) Hernádi Gábor 90 Bp. Honvéd 65,71 2008
utánpótlás (800g) Tökök Krisztián 87 KARC 76,25 2012
felnőtt (800g) Papp Bence 85 Váci Reménység 72,31 2009
para.: ülve dobó (600g) Kanyó Zsolt 77 Váci Reménység 26,62 2012
para.: állva dobó (800g) Szőllősi István Váci Reménység 26,72 2011

 

NŐK

gyermek 11 éves (500g) Kiss Virág 98 BHSE 23,78 2009
gyermek 12 éves (500g) Schmölcz Mirtill 00 Tatabányai SC.GEOTECH 29,91 2009
serdülő 13 éves (600g) Bakos Karolina 93 Törökszentmiklósi DAK 34,67 2006
serdülő 13 éves (500g) Kiss Virág 98 BHSE 35,63 2011
serdülő 14 éves (600g) Bakos Karolina 93 Törökszentmiklósi DAK 38,20 2007
serdülő 14 éves (500g) Kiss Virág 98 BHSE 40,82 2012
serdülő 15 éves (600g) Bakos Karolina 93 Törökszentmiklósi DAK 41,28 2008
serdülő 15 éves (500g) Moravcsik Angéla 96 Váci Reménység 40,11 2011
ifjúsági (600g) Ormai Anikó 91 Bp. Honvéd 43,13 2008
ifjúsági (500g) Szilágyi Réka 96 Szolnoki SI 41,58 2012
junior (600g) Ormai Anikó 91 Bp. Honvéd 49,95 2010
utánpótlás (600g) Juhász Vanda 89 FTC 55,90 2011
felnőtt (600g) Nagy Xénia 86 Debrecen 54,49 2010
para.: ülve dobó (600g) Szmrtnik Kata 61 Fittnessvitel, Leányfalu 14,21 2011
para.: ülve dobó buzogány Kálmán Krisztina Váci Reménység 13,60 2012
para.: állva dobó (600g) Szabó Istvánné I. 54 Győr 10,20 2006
MPSZ (600g) Molnár Klaudia 92 Váci Reménység 26,55 2007

 

 

Éremeső a csehországi Olomuceben

6 tagú dobó paraatléta csapat képviselte Magyarországot a Csehországi Olomuceben.  15 ország 120 sportolója vett részt a két napos eseményen. Három paraatléta, Kálmán Krisztina, Hidvégi Balázs és Kanyó Zsolt a váci Reménység Egyesület parasportolói. A Magyar csapat már az első napon az éremtáblázat élén végzett, amit a második napon tovább erősített. Két arany, három ezüst és öt bronzérem a legeredményesebb válogatott termése.

Összevont kategóriák eredményei:

Kálmán Krisztina:
– buzogány hajítás 1. hely 14.82m

– súlylökés 3. hely 3.68m

Szmrtnik Katalin:
– gerelyhajítás 1. hely 14.55m

Fekete Szabolcs:

– súlylökés 3. hely 7.84m. egyéni csúcs

– gerelyhajítás 5. hely 18.67m

– diszkoszvetés 4. hely 20.39m

Sas Sándor:

– gerelyhajítás 3. hely 16.40m

– súlylökés 2. hely 6.67m

– diszkoszvetés 2. hely 18.79m

Hidvégi Balázs:

– súlylökés 3. hely 8.41m

– diszkoszvetés 6. hely 23.75m

Kanyó Zsolt

gerelyhajítás 2. hely 26.25m

súlylökés 3. hely 7.01m

Senior OB eredmény

Az elmúlt hétvégén rendezték meg Budapesten, az Ikarus pályán a szenior atléták országos atlétikai bajnokságát,ahol sok jó eredmény született.

A Váci Reménység színeiben induló Csehné Kurdi Angéla 100m, 200m síkfutásban,valamint távolugrásban szerezte meg az országos bajnoki címet.

Back To Top