XI. Németh Miklós gerelyhajító verseny 2015 (eredmények)

XI. Németh Miklós gerelyhajító verseny
Eredmények:
Fiú gyermek 7 éves (400g)
1. Laczházi Barnabás 2008 MAFC 12,91
Fiú gyermek 8 éves (400g)
1. Kalecz Barnabás 2007 Reménység Vác 24,56
Fiú gyermek 9 éves (400g)
1. Jeszenszky Zsombor 2006 Reménység Vác 26,58
2. Bak Ádám 2006 Titán TC 26,25
3. Tari Zoltán János 2006 Csepeli DAC 23,28
4. Herczeg Attila 2006 Bp. Honvéd 22,80
5. Roczkov Keve Csaba 2006 Bp. Honvéd 15,40
Fiú gyermek 10 éves (400g)
1. Ragács Róbert Zoltán 2005 Reménység Vác 32,23
2. Bényi Dániel 2005 Reménység Vác 30,17
3. Roczkov Attila Torda 2005 Bp. Honvéd 27,70
4. Bartos Bence 2005 Reménység Vác 25,86
5. Földesi Gergő 2005 Reménység Vác 20,63
6. Laczházi Bence 2005 MAFC 17,04
vk. Horváth Máté 2005 Veresegyház 24,34
vk. Jeszenszky Botond 2005 Reménység Vác 18,35
Fiú gyermek 11 éves (400g)
1. Herczeg György 2004 Bp. Honvéd 40,52 versenycsúcs
2. Jancsik Martin 2004 Reménység Vác 39,47
3. Németh Miklós 2004 Németh Gerely 36,81
4. Gábor Miklós Domonkos 2004 Csepeli DAC 34,72
5. Raffai Csanád 2004 Csepeli DAC 30,55
6. Ráduly Marcell 2004 Egri VSI 26,02
7. Szeder Zoltán 2004 Bp. Honvéd 23,22
Fiú gyermek 12 éves (400g)
1. Földi Bence 2003 GEAC 44,76
2. Ian Saxon Hall 2003 USA 44,50
3. Fekete Levente 2003 GEAC 38,70
4. Némethy Szabolcs 2003 Bp. Honvéd 37,42
5. Bágyi Viktor 2003 Albertirsai SE 35,17
6. Gálpál Zsombor 2003 Ikarus BSE 30,39
7. Megyeri Dávid 2003 Ikarus BSE 29,62
8. Porpáczy Tamás 2003 Szombathelyi SI 27,93
9. Bánovics József 2003 GEAC 26,02
10. Dányi Péter 2003 Hevesi SE 25,26
11. Bánovics Károly 2003 GEAC 24,64
12. Horváth László 2003 Hevesi SE 23,51
13. Pálffy Zoltán 2003 Reménység Vác 22,32
14. Koppándi Martin 2003 Szolnoki SC-SI 19,24
Fiú újonc (500g)
1. Gudrica Dominik 2002 Győri AC 51,32 versenycsúcs
2. Orbán Áron 2002 Reménység Vác 41,68
3. Lukács Gergő 2002 Reménység Vác 36,85
4. Mihajlovics Alex 2002 GEAC 36,76
5. Herczeg György 2004 Bp. Honvéd 33,82
6. Boncz Márton 2002 III. Ker. TVE 29,73
7. Petz Dávid 2002 Egri VSI 29,22
8. Novák Dominik 2002 Reménység Vác 28,86
9. Takács Gellért Zsigmond 2002 Győri AC 28,50
10. Csontos Barnabás 2002 Győri AC 28,00
11. Nagy Zsombor 2002 Ikarus BSE 27,00
12. Petényi Péter 2002 Reménység Vác 25,28
13. Zazravecz Tamés 2002 Ikarus BSE 25,00
14. Berta Barnabás 2002 Reménység Vác 24,48
15. Tamási Zeusz 2002 Egri VSI 23,35
Fiú serdülő (600g)
1. Szántó Attila 2001 Reménység Vác 54,87
2. Váczi Dániel 2000 GEAC 50,18
3. Jancsik Tamás 2001 Reménység Vác 49,83
4. Bágyi Gábor 2000 Albertirsai SE 49,59
5. Canea Zoltán 2001 GEAC 47,18
6. Kiss Tamás Koppány 2001 Szolnoki SC-SI 39,85
7. Bogdán András 2000 GEAC 38,44
8. Hatos Soma Szabocs 2001 Szolnoki SC-SI 34,43
9. Pető Balázs 2000 Győri AC 34,35
10. Koczogh Nándor 2000 Reménység Vác 34,02
11. Tolnai Levente 2000 Reménység Vác 33,19
12. Víg Gergő 2000 Albertirsai SE 29,40
Fiú ifjúsági (700g)
1. Kovács Noel 1999 Ikarus BSE 58,41
2. Bóta Ármin 1998 Egri VSI 55,27
3. Horváth Leon 1999 Ikarus BSE 50,60
4. Kurucz Dávid 1999 Szolnoki SC-SI 42,98
5. Mizera Tamás 1999 Reménység Vác 38,32
vk. Moravcsik Szilárd 1998 Reménység Vác 50,41
Férfi junior (800g)
1. Rivasz-Tóth Norbert 1996 Törökszentmiklósi DAK 72,97
2. David Andrei 1996 Románia – Nagyváradi SK 60,35
3. Petz Barnabás 1997 Egri VSI 52,13
Férfi U23 (800g)
1. Rab Attila 1994 Ikarus BSE 68,56
2. Gulyás Tamás 1993 Szolnoki MÁV SE 68,16
3. Adame Máté 1994 Reménység Vác 62,28
Férfi (800g)
1. Magyari Zoltán 1985 MTK 70,57
2. Nick Ádám 1987 Budaörsi SC 67,35
3. Pásztor Gergely 1987 Dobó SE 50,39
4. Tarsoly Balázs Richárd 1986 Ikarus BSE 40,81
Férfi parasportolók, állva dobók (800g)
1. Bálint Péter 1995 Reménység Vác 26,68
Férfi parasportolók, ülve dobók (600g)
1. Kanyó Zsolt 1977 Reménység Vác 24,40
2. Kresák Tamás 1978 Reménység Vác 11,87
Férfi parasportolók, ülve dobók, buzogányhajítás
1. Nagy Ambrus 1979 Reménység Vác 20,28
Leány gyermek 8 éves (400g)
1. Boncz Ilona Anna 2007 III. Ker. TVE 13,30
Leány gyermek 9 éves (400g)
1. Graf Kincső 2006 Reménység Vác 12,89
Leány gyermek 10 éves (400g)
1. Kéri Gréta 2005 MAFC 17,30
Leány gyermek 11 éves (400g)
1. Makai Anna 2004 Szolnoki SC-SI 30,62 versenycsúcs
2. Erdővölgyi Virág 2004 Reménység Vác 23,70
3. Fekete Vivien 2004 GEAC 21,05
4. Pásztor Dorina 2004 GEAC 21,04
Leány gyermek 12 éves (400g)
1. Beretzky Boglárka 2003 Szombathelyi SI 35,63 versenycsúcs
2. Pálffy Anna 2003 Reménység Vác 26,26
3. Varga Flóra 2003 GEAC 25,87
4. Nemes Csenge 2003 GEAC 24,86
5. Gálpál Zsófia 2003 Ikarus BSE 24,28
6. Tóth Lilla 2003 Ikarus BSE 20,55
7. Mórocz Zsófia 2003 MAFC 15,61
Leány újonc (500g)
1. Gulyás Johanna 2002 Ikarus BSE 39,48 versenycsúcs
2. Eszenyi Napsugár 2002 GEAC 34,44
3. Gáspár Panna 2002 Reménység Vác 30,35
4. Virág Lili 2002 Egri VSI 30,31
5. Nagy Viktória 2002 Szolnoki SC-SI 30,24
6. Beretzky Boglárka 2003 Szombathelyi SI 28,65
7. Garadnai Ingrid Réka 2002 III. Ker. TVE 24,62
8. Szakács Júlia 2002 Győri AC 22,77
9. Fábián Orsolya 2002 Győri AC 21,40
10. Sipos Anna Bianka 2002 Csepeli DAC 20,52
11. Kisparti Dóra 2002 Reménység Vác 19,60
12. Kőkúti Bianka 2002 III. Ker. TVE 19,07
13. Ráduly Lili 2002 Egri VSI 15,36
Leány serdülő (500g)
1. Kosik Kira 2000 Reménység Vác 35,77
2. Frei Dalma 2000 GEAC 34,37
3. Ádám Dorka 2000 Albertirsai SE 33,95
4. Nagyszokolyai Flóra 2000 Győri AC 33,09
5. Kovács Eszter 2001 Haladás VSE 30,82
6. Borostyánkői Dorottya 2001 Bp. Honvéd 30,10
7. Fekete Fanni 2000 Reménység Vác 29,68
8. Bálint Noémi 2000 Szolnoki SC-SI 28,84
9. Rózsa Boglárka 2000 Reménység Vác 27,56
10. Sabján Anita 2000 GEAC 27,46
11. Fodor Nikolett 2001 III. Ker. TVE 26,83
12. Götz Ágnes 2000 Csepeli DAC 24,44
13. Egervári Kornélia 2000 III. Ker. TVE 23,80
14. Stefka Boglárka 2001 Győri AC 17,46
Leány ifjúsági (500g)
1. Bóbis Dorina 1999 Reménység Vác 39,34
2. Kiss Virág 1998 GEAC 37,69
3. Tóth Laura 1999 Egri VSI 37,32
4. Faragó Dominika 1999 DSC-SI 35,89
5. Györe Fanni 1998 GEAC 33,38
6. Mészáros Ilka Pálma 1998 Reménység Vác 31,54
7. Csikós Cintia 1999 Szolnoki SC-SI 31,44
8. Fábián Eszter 1999 Győri AC 29,07
9. Nagy Regina 1999 Győri AC 25,07
Női junior (600g)
1. Moravcsik Angéla 1996 MTK 53,46
2. Korompay Zsuzsanna 1996 DSC-SI 38,86
3. Canea Éva 1997 GEAC 35,50
Női (600g)
1. Ormay Anikó 1991 Bp. Honvéd 51,99
2. Szabó Nikolett 1980 Budaörsi SC 47,84
3. Zaja Krisztina 1990 Haladás VSE 33,43
Női parasportolók, buzogány hajítás
1. Kálmán Krisztina 1987 Reménység Vác 11,42
2. Szigeti Noémi 1986 Reménység Vác 10,59

X. Németh Miklós Gerelyhajító Verseny eredményei (2014)

X Németh Miklós Gerelyhajító Verseny
Vác, 2014. szeptember 28.

FÉRFI
Felnőtt (800 g)

1. Hernádi Gábor 90 Budapesti Honvéd SE 60,53
2. Hernádi Tamás 88 Budapesti Honvéd SE 55,00
3. Tarsoly Balázs 87 Ikarus BSE 41,00

U23 (800g)
1. Rab Attila 94 Ikarus BSE 71, 25
2. Gulyás Tamás 93 Szolnoki SC SI 68,46
3. Bárton Ondrej 93 Szlovákia 61,10
4. Adame Máté 94 Reménység Vác 60,90

Junior (800g)
1. Rivasz-Tóth Norbert 96 Törökszentmiklós 68,21

Ifjúsági (700g)
1. Schmölcz Xavér 97 Tatabányai SC Geotech 71,77
2. Szabó Bence 98 UTE 48,62
3. Petz Barnabás 97 Egri SSE 45,67
4. Somodi Gergő 98 Törökszentmiklós 44,40
5. Holló Henrik 97 Ikarus BSE 38,85
6. Kovács Kristóf 98 III. ker. TVE 29,83
vk. Horváth Leon 99 Ikarus BSE 50,28
vk. Kovács Noel 99 Ikarus BSE 49,16
vk. Bágyi Gábor 00 Albertirsai SE 41,68

Serdülő 15 éves (600g)

1. Kovács Noel 99 Ikarus BSE 54,77
2. Horváth Leon 99 Ikarus BSE 51,67
3. Kurucz Dávid 99 Szolnoki SC SI 44,48
4. Mészáros Máté 99 Szolnoki SC SI 40,36
5. Szitter Márton 99 GEAC 36,80
6. Rendek Máté 99 Albertirsai SE 35,36
7. Csavajda Ábel 99 REAC 31,73
8. Bihari Imre 99 Szolnoki SC SI 29,17

Serdülő 14 éves (600g)
1. Bágyi Gábor 00 ASE 47,03
2. Salamon András 00 TSC Geotech 42,38
3. Váczi Dániel 00 GEAC 41,33
4. Borbulya András 00 ASE 41,10
5. Surján András 00 BHSE 38,42
6. Berta Richárd 00 BHSE 37,95
7. Juhász Bence 00 TSC Geotech 37,51
8. Somodi Miklós 00 Törökszentmiklós 36,37
9. Garbacz Tamás 00 REAC 35,26
10. Bogdán András 00 GEAC 32,92
11. Pálffy Krisztián 00 Reménység Vác 32,13
12. Koczog Nándor 00 Reménység Vác 31,16
13. Tolnai Levente 00 Reménység Vác 30,30

Újonc 13 éves (500g)
1. Mátés István 01 Győri AC 45,79
2. Jancsik Tamás 01 Reménység Vác 44,10
3. Szántó Attila 01 Reménység Vác 38,36
4. Vörös Márton 01 UTE 35,91
5. Somodi Bálint 01 Ikarusz BSE 33,77
6. Foki Vilmos 01 GEAC 31,45
7. Mihályi Ádám 01 GEAC 31,29
8. Zimonyi Levente 01 Reménység Vác 16,51
vk. Saku Laine 02 Finnország 40,13
vk. Ian Saxon Hall 03 USA 34,12
vk. Herczeg György 04 BHSE 29,50
vk. Némethy Szabolcs 03 BHSE 28,19
vk. Herczeg Attila 06 BHSE 20,48

Gyermek 12 éves (400g)
1. Saku Laine 02 Finnország 46,00
2. Orbán Áron 02 Reménység Vác 38,35
3. Juhász Nándor 02 GEAC 35,56
4. Lukács Gergő 02 Reménység Vác 32,02
5. Novák Dominik 02 Reménység Vác 29,98
6. Lipcsei Marcell 02 GEAC 27,05
7. Boncz Márton 02 III. ker.TVE 25,97
8. Török Miklós 02 GEAC 22,62
9. Sinka András 02 GEAC 22,18
10. Fekete Levente 02 GEAC 21,34
11. Bényei Tamás 02 Reménység Vác 20,12
12. Petényi Péter 02 Reménység Vác 18,22
13. Téglás Péter 02 Reménység Vác 16,52

Gyermek 11 éves (400g)
1. Ian Xason Hall 03 USA 37,00
2. Némethy Szabolcs 03 BHSE 30,80
3. Földi Bence 03 GEAC 29,23
4. Bágyi Viktor 03 Alébertirsai SE 28,18
5. Pálffy Zoltán 03 Reménység Vác 24,38

Gyermek 10 éves (400g)
1. Hercegh György 04 BHSE 39,50
2. Németh Miklós 04 TFSE 28,72
3. Hgábor Miklós 04 Csepeli DAC 27,86
4. Szeder Zoltán 04 HKSE 25,23
5. Jancsik Martin 04 Reménység Vác 29,73

Gyermek 9 éves (400g)
1. Ragács Róbert 05 Reménység Vác 26,35
2. Roszkov Attila 05 BHSE 24,42
3. Bényi Dániel 05 Reménység Vác 21,19
4. Gergely Tamás 05 MAFC 14,36
5. Laczházi Bence 05 MAFC 14,10
6. Földesi Gergő 05 Reménység Vác 12,41

Gyermek 8 éves és fiatalabb (400g)
1. Herczeg Attila 06 BHSE 25,81
2. Jeszenszky Zsombor 06 Reménység Vác 18,26
3. Kalecz Barnabás 07 Reménység Vác 14,38
4. Erdővölgyi Bendegúz 07 Reménység Vác 6,57
5. Genzelmann Erik 06 Reménység Vác 4,89

Parasportolók állva dobók
1. Bálint Péter 95 Reménység Vác 26,29
2. Majzik László 57 KMSE 17,63
3. Hídvégi Balázs 79 Reménység Vác 17,56
4. Nagy Attila 78 Győri Egyetértés 14,65
5. Pintér Ferenc 42 Győri Egyetértés 13,74
6. Malancsin István 53 Győri Egyetértés 13,29
7. Czene Renátó 03 Győri Egyetértés 12,31
8. Bogdány József 68 KMSE 12,13
9. Fekete Jenő 46 Győri Egyetértés 11,79
10. Néveri Árpád 44 Győri Egyetértés 9,64
11. Göndös József 67 KMSE 9,08

Parasportolók ülve dobók
1. Kanyó Zsolt 77 Reménység Vác 24,90
2. Sass Sándor 81 Csepeli DAC 18,00
3. Márta János 82 KMSE 16,40
4. Kádi Sándor 47 Győri Egyetértés 8,80

NŐK
Felnőtt (600g)
1. Ormay Anikó 91 BHSE 51,50
2. Kovács Vivien 91 Reménység Vác 34,33
3. Benácsi Szandra 90 Reménység Vác 25,83

U23 (600g)
1. Yevdoky Mova 94 Ukrajna 49,13
2. Bakos Karolina 93 Törökszentmiklós 41,38
3. Horváth Petra 93 GEAC 39,00
4. Müller krisztina 94 BHSE 35,70

Junior (600g)
1. Moravcsik Angéla 96 Reménység Vác 49,41
2. Szilágyi Réka 96 Szolnoki SC SI 48,46
3. Jákfalvi Blanka 95 UTE 36,33
4. Gáncsos Dominika 95 GEAC 30,32

Ifjúsági (500g)
1. Veres Bettina 97 Szolnoki SC SI 43,70
2. Tremmel Barbara 98 UTE 41,10
3. Magos Anita 97 Szolnoki SC SI 37,77
4. Rezsnyák Ella 98 Reménység Vác 35,80
5. Kiss Virág 98 GEAC 31,33
6. Györe Fanni 98 GEAC 30,28

Serdülő 15 éves (500g)
1. Kareczki Réka 99 Reménység Vác 34,01
2. Bóbis Dorina 99 Reménység Vác 33,96
3. Csikos Cintia 99 Szolnoki SC SI 31,81
4. Dömsödi Alexandra 99 Szolnoki SC SI 30,80
5. Turzó Dorina 99 Csepeli DAC 29,88
6. Nagy Adrienn 99 Egri SSE 24,63

Serdülő 14 éves (500g)
1. Schmölcz Mirtill 00 Tatabányai SC Geotech 45,90
2. Ádám Dorka 00 Albertirsai SE 33,82
3. Rubi Kitti 00 Tatabányai SC Geotech 32,14
4. Sabján Anita 00 GEAC 31,89
5. Frei Dalma 00 GEAC 31,54
6. Fekete Szilvia 00 GEAC 29,41
7. Rózsa Boglárka 00 Reménység Vác 26,33
8. Kalmár Nikolett 00 GEAC 22,94
9. Kada Nikolett 00 Törökszentmiklós 19,08
10. Markó Petra 00 GEAC 17,91

Újonc 13 éves (500g)
1. Szabó Eszter 01 Albertirsai SE 36,43
2. Glaser Zina 01 GEAC 29,67
3. Borostyánkői Dorottya 01 BHSE 29,28
4. Szécsi Noémi 01 Csepeli DAC 26,12
5. Horváth Vanda 01 GEAC 23,55
6. Orbán Alexandra 01 Törökszentmiklós 22,17
7. Barócsy Anna 01 GEAC 21,18
8. Farkas Adél 01 Törökszentmiklós 0,00

Gyermek 12 éves (400g)
1. Gulyás Johanna 02 Hevesi SE 30,52
2. Sári Pálma 02 Egri SSE 27,24
3. Gáspár Panna 02 Reménység Vác 23,60
4. Garadnai Réka 02 III. ker. TVE 19,44
5. Laskovics Laura 02 UTE 18,25
6. Gáncsos Viktória 02 GEAC 16,04

Gyermek 11 éves (400g)
1. Németh Nóra 03 GEAC 22,55
2. Pálffy Anna 03 Reménység Vác 21,64
3. Németh Vera 03 GEAC 19,61
4. Nemes Csenge 03 GEAC 19,20
5. Tóth Lilla 03 Hevesi SE 18,68
6. Varga Evelin 03 GEAC 17,12
7. Pataki Nikolett 03 GEAC 15,79
8. Kareczki Petra 03 Reménység Vác 15,68

Gyermek 10 éves (400g)
1. Makai Anna 04 Szolnoki SC SI 24,50
2. Erdővölgyi Virág 04 Reménység Vác 20,64
3. Kovács Kamilla 04 Csepeli DAC 17,39
4. Fazekas Vanda 04 GEAC 16,84
5. Pásztor Dorina 04 GEAC 16,67
6. Kardos Anna 04 GEAC 11,62

Gyermek 9 éves (400g)
1. Fehér Dorottya 05 GEAC 15,64
2. Kéri Gréta 05 MAFC 11,31

Gyermek 8 éves és fiatalabb (400g)
1. Boncz Iléona 07 III. ker. TVE 10.64
2. Fehér Nóra 06 GEAC 12,55
3. Fidrich Viktória 06 Csepeli DAC 11,64
4. Genzelman Petra 08 Reménység Vác 5,39

Parasportolók állva dobók
1. Göndösné Horváth Gyöngyi 62 KMSE 9,66
2. Konyhai Imréné 48 Győri Egyetértés 8,75
3. Pomozi Emma 53 Győri Egyetértés 8,07
4. Czeiter Pálné 52 Győri Egyetértés 6,32
5. Kovácsné R. Mária 31 Győri Egyetértés 5,70

Parasportolók ülve dobók
1. Szmrtnik Katalin 61 Fittnes Vital 12,93

Németh Miklós Gerelyhajító Verseny és eddigi csúcsok

Németh Miklós Gerelyhajító Verseny

Váci Reménység SE

A verseny célja: Hagyományteremtés, tehetségkutatás,

versenyzési lehetőség biztosítása az egyesületek gerelyhajítói

számára.

Időpontja és helyszíne: 2013. szeptember 29. (vasárnap)

10.00.

Váci Reménység Sportpálya

A verseny fővédnöke: Németh Miklós olimpiai bajnok

gerelyhajító

A verseny rendezője: Váci Reménység SE,  FMSZ és MHSSZ

Versenybíróság: elnök:

elnök helyettes: Mikulai Dániel

technikai h.: Magyari  József

titkár: Jancsik László

 

A verseny résztvevői: az atlétikai szakosztályok gyermek 11-12

éves, serdülő 13-14-15 éves, ifjúsági, junior, utánpótlás és felnőtt női

és férfi gerelyhajítói, továbbá mozgáskorlátozott ülő és álló, hallássérült és  értelmi fogyatékos sportolói.

Nevezés: Előnevezés szeptember 26-ig a következő címen:

vaciremenyseg@freemail.hu

A helyszínen (nevezési díj+100 Ft)  legkésőbb a versenyszám

kezdete előtt egy órával.

Nevezési díj: Gyermek korosztály:  500 Ft

Serdülők: 600 Ft

Ifjúsági, junior felnőtt és senior:  1 000 Ft

Parasportolóknak ingyenes.

Díjazás: Az első három helyezett versenyző érem díjazásban (a

gyermek és serdülő korcsoportban évfolyamonként), a versenycsúcsot megdöntő versenyzők kupa díjazásban részesülnek.

Kiegészítő versenyek: Célba dobás gerellyel és mobiltelefon

hajító verseny. Kezdési időpontja a helyszínen lesz meghatározva az induló létszámtól függően, hogy ne zavarja a gerelyhajító versenyt.

Egyéb: – A versenyen kizárólag csak Németh típusú gerellyel lehet

versenyezni, saját szer  használata hitelesítés után megengedett.

–  A rendezés és díjazás költségeit a rendezők, a részvéte

l költségeit a versenyzők vagy a sportegyesületük fedezi.

 

–  Az öltözőben hagyott értéktárgyakért felelősséget nem vállalunk.

– A verseny idejére orvost biztosítunk

– A verseny után minden részvevőt szeretettel várunk egy közös bográcsos ebédre.

– Az időrend tájékoztató jellegű, a versenybíróság a változtatás jogát

fenntartja.

IDŐREND

10:00  Turbojav gyermek 5-8 éves fiú (300g),

9-12 éves fiú (400g)  „D” pálya

Gerelyhajítás gyermek 5-12 éves leány (400g) “C” pálya

Serdülő 13 éves fiú (500g)   „A” pálya

Serdülő 13 éves leány (500g)   „B” pálya

11:00          MEGNYITÓ

Turbojav gyermek 5-8 éves leány (300g), 9-12 éves leá

 

ny (400g)„D” pálya

Gerelyhajítás gyermek 5-12 éves fiú (400g)  „C” pálya

Serdülő 14 éves fiú (600g)  “A” pálya

Serdülő 14 éves leány (500g)  „B” pálya

12:00   Serdülő 15 éves fiú (600g)   „A”pálya

Serdülő 15 éves leány (500g)  „B” pálya

13:00  Ifjúsági fiú (700g)       „C” pálya

Ifjúsági leány (500g)   “A” pálya

14:00 Parasportolók női, férfi Horváth Ferenc emlékverseny „A” pálya

Junior, utánpótlás, felnőtt női és hallássérült sportolók „C” pálya

15:00 Junior, utánpótlás, felnőtt férfi és hallássérült sportolók „C” pálya

 

Németh Miklós Gerelyhajító Verseny csúcsai 2005-2012

FÉRFIAK

 

gyermek 11 éves (500g) R.Tóth Norbert 96 Törökszentmiklósi DAK 37,60 2007
gyermek 12 éves (500g) R.Tóth Norbert 96 Törökszentmiklósi DAK 42,82 2008
serdülő 13 éves (500g) Oke Olufemi 99 GEAC 43,46 2012
serdülő 13 éves (600g) R.Tóth Norbert 96 Törökszentmiklósi DAK 48,36 2009
serdülő 14 éves (600g) Berényi Iván 95 Gödöllői EAC 48,24 2009
serdülő 15 éves (600g) R.Tóth Norbert 96 Törökszentmiklósi DAK 68,32 2011
ifjúsági (700g) R.Tóth Norbert 96 Törökszentmiklósi DAK 74,11 2012
junior (800g) Hernádi Gábor 90 Bp. Honvéd 65,71 2008
utánpótlás (800g) Tökök Krisztián 87 KARC 76,25 2012
felnőtt (800g) Papp Bence 85 Váci Reménység 72,31 2009
para.: ülve dobó (600g) Kanyó Zsolt 77 Váci Reménység 26,62 2012
para.: állva dobó (800g) Szőllősi István Váci Reménység 26,72 2011

 

NŐK

gyermek 11 éves (500g) Kiss Virág 98 BHSE 23,78 2009
gyermek 12 éves (500g) Schmölcz Mirtill 00 Tatabányai SC.GEOTECH 29,91 2009
serdülő 13 éves (600g) Bakos Karolina 93 Törökszentmiklósi DAK 34,67 2006
serdülő 13 éves (500g) Kiss Virág 98 BHSE 35,63 2011
serdülő 14 éves (600g) Bakos Karolina 93 Törökszentmiklósi DAK 38,20 2007
serdülő 14 éves (500g) Kiss Virág 98 BHSE 40,82 2012
serdülő 15 éves (600g) Bakos Karolina 93 Törökszentmiklósi DAK 41,28 2008
serdülő 15 éves (500g) Moravcsik Angéla 96 Váci Reménység 40,11 2011
ifjúsági (600g) Ormai Anikó 91 Bp. Honvéd 43,13 2008
ifjúsági (500g) Szilágyi Réka 96 Szolnoki SI 41,58 2012
junior (600g) Ormai Anikó 91 Bp. Honvéd 49,95 2010
utánpótlás (600g) Juhász Vanda 89 FTC 55,90 2011
felnőtt (600g) Nagy Xénia 86 Debrecen 54,49 2010
para.: ülve dobó (600g) Szmrtnik Kata 61 Fittnessvitel, Leányfalu 14,21 2011
para.: ülve dobó buzogány Kálmán Krisztina Váci Reménység 13,60 2012
para.: állva dobó (600g) Szabó Istvánné I. 54 Győr 10,20 2006
MPSZ (600g) Molnár Klaudia 92 Váci Reménység 26,55 2007

 

 

VIII. Németh Miklós Gerelyhajító Verseny eredményei

VIII. Németh Miklós Gerelyhajító verseny-Vác

A Váci Reménység Egyesület nyolcadik alkalommal rendezte meg hagyományos versenyét 2012. szeptember 29-én.

Versenyzésre alkalmas, ragyogó időben az ország minden tájáról 17 szakosztály ( Szeged, Leányfalu, Gödöllő, Tatabánya, FTC,  Szolnok , Albertirsa, Kecskemét,  Honvéd, UTE, DSC, Budaőrs, TFSE, Hunyadi DSE, Stavbar(Nitra-Szlovákia)Törökszentmiklós, Váci Reménység)   129 versenyzőjét üdvözölte megnyitójában az Egyesület elnöke. A megjelenteket köszöntötte Pető Tibor alpolgármester a város nevében is.

Az indulók létszáma a 2011. évihez képest mintegy 30% több volt.

Örömünkre szolgált, hogy versenyünkön ismét rajthoz álltak a para-sportolók is. Versenyünket a város vezetőin kívül Németh Miklós – a verseny névadója – is megtisztelte jelenlétével. Vendégként eleget tett meghívásunknak a budapesti „Mozdulj Közhasznú Egyesület”vezetősége Dr. Tálos Mariann elnökkel az élen.

A verseny névadójának felajánlásaként négy darab Németh Miklós gerelyt kapott az a négy gerelyhajító, akik pálya csúcsot döntöttek meg.

A „Mozdulj Közhasznú Egyesület” külön díjat ajánlott fel a legfiatalabb leány, a legfiatalabb fiú, és a legidősebb para-sportolónak.

Egyesületünk versenyzői öt I. helyezést, négy II. helyezést és négy III. helyezést értek el.

A verseny kiegészítéseként mobiltelefon hajítás, gerellyel célba dobás is szerepelt R.Tóth Norbert törökszentmiklósi atléta a mobiltelefont 92,33 m-re hajította. Egyesületünk megnyerte a felnőtt, serdülő leány és fiú kategória versenyét.

Eredmények:

Férfi felnőtt(800 gr) – I. Török Krisztián (Kecskemét) 76,25 m(verseny csúcs)

II. Papp Bence (Váci Reménység) 74,40 m

III. Magyari Zoltán (Váci Reménység) 66,89 m

Utánpótlás (800 gr) – I. Hernádi Gábor (BHSE) 65,65 m

III. Havasi Róbert (Váci Reménység) 57,69 m

Junior (800 gr) –       I. Gulyás Tamás (Szolnoki MÁV) 62,94 m

Ifjúsági (700 gr) –     I. R. Tóth Norbert (Törökszentmiklós) 74,11 m (verseny csúcs)

Serdülő (600 gr) –     I. Kosztolányi Bence (Váci Reménység) 41,73 m

(15 éves)                         II. Kiszelák Nikolas (Váci Reménység) 37,97 m

III. Mikulinszki Tamás (Váci Reménység) 36,56 m

IV. Kemenes Miklós (Váci Reménység) 35,80 m

V. Kovács Kornél  (Váci Reménység) 34,47 m

Serdülő (600 gr) –    I. Moravcsik Szilárd (Váci Reménység) 44,24 m

(14 éves)

Serdülő (500gr) –     I. Oke Olufemi (GEAC) 43,46 m (verseny csúcs)

( 13 éves)                     III. Kurucz Dávid (Váci Reménység) 35,55 m

IV. Dávid Kornél (Váci Reménység) 28,58 m

V. Sárvári Dániel (Váci Reménység) 26,88 m

Gyermek (500 gr) –  I. Somodi Miklós (Törökszentmiklós) 31,39 m

( 12 éves)

Gyermek (500 gr) –  I. Jancsik Tamás (Váci Reménység) 21,58 m

( 11 éves)

Gyermek (400gr) –   I. Földi Bence (BHSE) 20,51 m

( 10 éves)

Gyermek (400 gr) –  I. Herczeg György (BHSE)  17,14 m

(10 év alatt)

 

 

Női felnőtt (600 gr)  –   I. Szabó Nikolett (Budaőrs) 49,80 m

Utánpótlás (600 gr) –  I. Ormay Anikó (TFSE) 48,48 m

Junior (600 gr)        –  I. Horváth Petra (BHSE) 42,73 m

Ifjúsági (500 gr)      –  I. Szilágyi Réka (Szolnok) 41,58 m

Serdülő (500 gr)      –  I. Talált Nikolett (Szolnok) 20,22 m

(15 éves)

Serdülő (500gr)       –  I. Kiss Virág (BHSE) 40,82 m (verseny csúcs)

(14 éves)

Serdülő (500 gr)      –  I. Lór Anna (Kecskemét) 31,88 m

(13 éves)

Gyermek (500 gr)   –  I. Schmölcz Mirtill (Tatabánya) 33,21 m (verseny csúcs)

(12 éves)

Gyermek (500gr)    –  I. Novák Kata (BHSE) 17,71 m

(11 éves)

Senior                     –  I. Farkasné Szagri Zsuzsanna (Hunyadi) 24,98 m

Para-sportolók: kategóriájában a Váci Reménység atlétái közül Kálmán Krisztina (13,6 m) és Kanyó Zsolt (26,62 m verseny csúccsal) I. helyezést ért el.

II.helyetett lett Hídvégi Balázs (19,04 m) atlétánk.

Köszönetünket fejezzük ki azoknak – Németh Miklós Olimpiai bajnok gerelyhajító, Inczédy & Inczédy, Contitech, Rusvay fivérek, Mozdulj Közhasznú Egyesület, Vác Városa – akik e színvonalas versenyünk rendezéséhez anyagi segítséget nyújtottak.  Külön köszönet a társadalmi munkás aktivistáknak, a vendéglátást bonyolítóknak, a Nemzeti Sport napilapnak, a helyi médiáknak.

Sportolók, vezetők, vendégek részére igyekeztünk városunkat az esemény kapcsán is vonzóvá tenni, megismertetni velük a 2012.évben alakulásának 90. évfordulóját ünneplő Egyesületünket.

Biztosra vesszük, hogy versenyünkkel Egyesületünknek és a magyar atlétikának újabb híveket szereztünk.

Mikulai Dániel

Az Egyesület titkára

 

NÉMETH MIKLÓS GERELYHAJÍTÓ VERSENY 2012.09.29. 10.00

Németh Miklós Gerelyhajító Verseny

Németh Miklós Gerelyhajító Verseny

Váci Reménység SE

A verseny célja: Hagyományteremtés, tehetségkutatás, versenyzési lehetőség biztosítása az egyesületek gerelyhajítói számára.

Időpontja és helyszíne: 2012. szeptember 29-én szombaton 10 óra

Váci Reménység Sportpálya

A verseny fővédnöke: Németh Miklós olimpiai bajnok gerelyhajító

A verseny rendezője: Váci Reménység SE MPB és az MPSZ

Versenybíróság: elnök, elnök helyettes, technikai h., titkár

verseny résztvevői: az atlétikai szakosztályok gyermek 11-12 éves, serdülő 13-14-15 éves, ifjúsági, junior, utánpótlás és felnőtt női és férfi gerelyhajítói, továbbá mozgáskorlátozott ülő és álló, értelmi fogyatékos sportolói.

Nevezés: Előnevezés szeptember 25 .ig-ig a következő címen: vaciremenyseg@freemail.hu

A helyszínen (nevezési díj+1000 Ft) legkésőbb a versenyszám kezdete előtt egy órával.

Nevezési díj: Gyermek korosztály: 300 Ft

Serdülők: 600 Ft

Ifjúsági, junior felnőtt és senior: 900 Ft

Parasportolóknak ingyenes.

Díjazás: Az első három helyezett versenyző érem díjazásban (a gyermek és serdülő korcsoportban évfolyamonként), a versenycsúcsot megdöntő versenyzők kupa díjazásban részesülnek.

Kiegészítő versenyek: Célba dobás gerellyel és mobiltelefon hajító verseny. (A kísérletek száma attól függ hány mobiltelefont tudunk összegyűjteni. Ha tudsz, hozz a versenyre te is telefont!)

 

Egyéb: – A versenyen kizárólag csak Németh típusú gerellyel lehet versenyezni, saját szer használata hitelesítés után megengedett.

– A rendezés és díjazás költségeit a rendezők, a részvétel költségeit a versenyzők,

vagy a sportegyesületük fedezi.

– Az öltözőben hagyott értéktárgyakért felelősséget nem vállalunk.

– A verseny idejére orvost biztosítunk

– A verseny után minden részvevőt szeretettel várunk egy közös bográcsos ebédre.

– Az időrend tájékoztató jellegű, a versenybíróság a változtatás jogát fenntartja.

 

 

IDŐREND

 

idő korcsoport pálya
10.00 Gyermek 11-12 éves lány (500gr) „A” pálya
  Gyermek 11-12 éves fiú (500gr) „B” pálya
     
11.00 Serdülő 13-15 éves lány (500gr) „A”pálya
  Serdülő 13-15 éves fiú ( 500gr-600gr) „B” pálya
     
12. 20 Ifjúsági lány (500gr) „A” pálya
  Ifjúsági fiú (700gr) „B” pálya
13.00 Parasportolók női, férfi Horváth Ferenc Emlékverseny „C” pálya
13.00 Junior, utánpótlás, felnőtt női (600gr) „B” pálya
14.00 Junior, utánpótlás, felnőtt férfi (800gr) „B” pálya
Back To Top